Земля

Вчені і дієтологи зацікавилися плодами хлібного дерева

Фрукт Artocarpus altilis (плід хлібного дерева) багато в чому нагадує картоплю. В Океанії з нього готують половину всіх страв національної кухні. Одного плоду достатньо, щоб забезпечити вуглеводами сім’ю з 5 осіб, пише The Daily Mail.

foto_cikavosti_04.07.2014-014_resized

З плоду можна робити борошно. Також це прекрасне доповнення до десертів. Плід хлібного дерева багатий вітамінами і мінеральними речовинами. Це справжній порятунок для людей, що не переносять глютен. Ще в плоді більше амінокислот, ніж в сої.

Читайте також: Личинки комах — їжа майбутнього?

Хлібне дерево спочатку росла в Новій Гвінеї. Але потім його завезли на острови Океанії полінезійці. Зараз вчені проводять експерименти, намагаючись зрозуміти, які підвиди дерева підходять для певних кліматичних умов. Також потрібно встановити, які сорти найбільш поживні, зокрема, в плані вмісту білка.

Є підстави вважати, що деякі сорти несприйнятливі до солі у воді. Це важливо, так як рівень світового океану підвищується. Вчені хочуть змусити дерево плодоносити раніше і більше. Поки що їм вдалося вивести рослини, стійкі до захворювань. На сьогоднішній день фахівці вже направили 35000 дерев для посадки в 26 країнах, включаючи Ямайку і Гаїті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button