Наука

Вчені назвали головні наукові відкриття 2019 року

Рік 2019-й, який завершується, відзначився великою кількістю наукових відкриттів, які головним чином стосувалися фізики та астрономії. Вчені назвали головні події в світі науки за поточний рік.

Одним з найбільших проривів в астрофізиці за останні кілька років можна назвати отримання першого в історії зображення чорної діри. Співробітники Європейської південної обсерваторії змогли зафіксувати тіні надмасивного космічного об’єкта в галактиці М87, що дозволяють більш детально вивчити акреційні диски і релятивістські струмені. Іншим важливим відкриттям 2019 року стало виявлення розпаду атома ксенону-124, що є рідкісним явищем у Всесвіті, оскільки відбувається надзвичайно повільно.

Хоча важливими стали виявлення першої міжзоряної комети C/2019 Q4 і метану на Марсі, інтерес представляли нові технології. Створення першого прототипу квантового комп’ютера Sycamore є несподіваною подією в світі науки. Компанія Google представила передовий Sycamore, який здатний виконувати завдання, зазвичай займають близько двох з половиною років – всього за 200 секунд. Нарешті, світову громадськість здивувало створення химери мавпи і свині, яка поєднувала в собі ДНК різних видів. З восьми особин вижили тільки двоє, що також стало причиною великої критики китайських генетиків з боку наукового співтовариства.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button