Наука

ШІ навчився прогнозувати 99% епілептичних припадків

Вчені з Луїзіанського університету представили систему штучного інтелекту, яка може передбачати епілептичні припадки з точністю 99,6%. Пристрій може зробити це за годину до того, як з’являться перші ознаки припадку.

Як повідомляє IEEE Spectrum, система дасть людям достатньо часу, щоб підготуватися до припадку і прийняти потрібні ліки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, епілепсія виявлена в приблизно у 50 млн людей у всьому світі, і 70% цих пацієнтів можуть контролювати свої напади за допомогою медикаментів.

Хоча це ще не повне вирішення проблеми, нова система штучного інтелекту, розроблена Хішамом Даудом і Мегді Байоуми з Луїзіанського університету, є важливим кроком вперед у порівнянні з чинними методами прогнозування.

Нинішні методи виявлення припадків аналізують діяльність мозку за допомогою тесту ЕЕГ (електроенцефалограми) і після цього застосовує прогностичну модель. Нова система робить і те, і інше одночасно за допомогою алгоритму глибокого вивчення, який відображає активність мозку.

 

Дослідники додали: для того, щоб ввести систему для широкого застосування, потрібно ще якийсь час. Зараз вони працюють над користувальницьким чіпом, який може допомогти в опрацюванні необхідних алгоритмів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button