Наука

Вчені омолодили клітини шкіри на 30 років

Дослідникам з Інституту Бебрахама у Великобританії вдалося омолодити клітини людської шкіри приблизно на 30 років.

Нове дослідження, опубліковане в журналі eLife, грунтувалося на роботі японського вченого Сін’я Яманака, який в 2007 році отримав Нобелівську премію. Яманака розробив метод перетворення зрілих клітин назад в стовбурові шляхом впливу на них суміші хімічних речовин, відомих як фактори Яманаки.

Новий метод працює швидше (13 днів у порівнянні з 50 в експериментах команди Яманакі) і зупиняється до досягнення стану стовбурової клітини, дозволяючи клітині зберігати свою первісну ідентичність і функцію.

Дослідники перевірили новий метод на клітинах шкіри під назвою фібробласти, які виробляють колаген і відіграють вирішальну роль в загоєнні ран. В експериментах використовувалися клітини трьох донорів: 38, 53 і 53 роки. В результаті вчені змогли омолодити фібробласти приблизно на 30 років.

Дослідники також виявили, що новий метод призводить до прискорення загоєння ран на шкірі.

Однак перш ніж переходити до дослідів на живих людях, вчених повинні будуть перевірити метод омолодження і на інших клітинах. Крім цього, відомо, що фактори Яманаки взаємодіють з певними генами, пов’язаними з раком – тому вченим доведеться шукати «обходи» і нові рішення для дослідження методу на добровольцях.

“Зрештою, ми зможемо визначити гени, які омолоджують без перепрограмування, і спеціально націлити їх на зменшення наслідків старіння. Цей підхід обіцяє цінні відкриття, які можуть призвести до дивовижних терапевтичних методів», – підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button