Наука

Діти сприймають емоції в основному на слух

Якщо ви хочете зробити дитині відвідування стоматолога максимально комфортним, включіть йому веселу музику

Дослідження, проведене на факультеті психології Університету Дарема, показало, що діти при розпізнаванні емоцій орієнтуються в основному на слух. Візуальна інформація стає більш важливою у міру дорослішання.

Дослідження, проведене на кафедрі психології Університету Дарема, зосереджено на так званому «дитячому слуховому домінуванні». Суть цього явища в тому, що діти в першу чергу реагують на те, що чують, а не на те, що бачать.

У дослідженні вчені показують, як слухове домінування щодо розпізнавання емоцій у маленьких дітей проявляється при прослуховуванні музики.

Якщо дитині показати знімок сумної людини, вона правильно розпізнає емоцію. Але якщо цю картинку супроводжувати веселою музикою, дитина починає помилятися: сумне обличчя для неї стає веселим. Вчені вважають, що цей ефект сприйняття можна використовувати з великою користю для збереження емоційного стану самої дитини.

Діаграма розпізнавання музики та зображення DOI: 10.1016 / j. jecp.2023.105632 Учасників просили розпізнавати емоційне забарвлення окремо музики (a) і тіла, коли музика не відповідала емоційному забарвленню зображення (B). Як показав експеримент музика “збиває” сприйняття особливо сильно у дітей до 12 років.

У дослідженні взяли участь добровольці трьох вікових категорій: 5-7 років, 8-11 і старше 18 років.

Кожній групі показували дещо розмиті знімки людей, зі щасливими або стривоженими обличчями. Одночасно програвалися короткі емоційні музичні фрагменти веселої або тривожної музики.

Діти значно гірше розпізнавали емоції на зображенні, якщо музика емоційно суперечила зображенню. Наприклад, діти розпізнавали без музики зображення стривоженої людини як стривожене в більш ніж в 80% випадків. Але цей показник знизився до менше 60%, коли вони одночасно зі стривоженим зображенням чули веселу музику.

Вчені відзначають, що ми схильні приділяти багато уваги тому, що діти бачать. Але, можливо, більш важливим з точки зору їх емоційного стану є те, що вони чують.

Висновки вчених можуть допомогти батькам у використанні музики, як засобу позитивного емоційного впливу на дитину. Оптимістична музика може допомогти дітям сформувати позитивну емоційну асоціацію в потенційно стресовій ситуації, наприклад, при візиті до стоматолога. Музика може допомогти навіть виконувати такі рутинні завдання, як домашнє завдання.

Команда Дарема тепер хоче з’ясувати, як діти розуміють емоції персонажів в оповіданнях, коли ми їм читаємо. Що буде якщо прочитати веселу розповідь сумним голосом? Швидше за все, це викличе у дитини деякий збій в розумінні. Але це ще потрібно перевірити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button