Земля

Вчені підрахували, скільки птахів мешкає на Землі в даний час

В одному з найбільших досліджень на дану тему вчені підрахували, скільки диких птахів населяє планету в цей час.

За офіційними даними, всього у світі живе близько 50 мільярдів пернатих, тобто на кожну людину припадає по шість птахів. Ця фантастична цифра в цілому 9700 видів птахів, від біноклева до зебрових в’юрків, і засноване на більш ніж мільярди спостережень, зареєстрованих на цивільному науковому порталі eBird.

Ці дані були об’єднані з реальними тематичними дослідженнями та алгоритмом масштабування для оцінки кількості птахів на планеті в цілому з урахуванням видів, ймовірність виявлення яких вище, ніж в інших.

«Люди витратили багато зусиль на підрахунок представників нашого власного виду і підрахували, що на Землі проживають 7,8 мільярда осіб», – розповів еколог Уїлл Корнуелл з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) в Сіднеї, Австралія. «А нове дослідження – перша всеосяжна спроба підрахувати точну кількість представників та інших видів».

Чисельність деяких видів, наприклад, червоногрудих перепелів, становить всього близько 100 птахів. Для інших видів, таких як райдужний лорикет, їх кількість обчислюється мільйонами. Чотири види і зовсім обчислюються мільярдами: домашній горобець, європейський шпак, кільчаста чайка і амбарна ластівка.

Дослідники говорять, що нині лише кілька видів домінують в популяціях птахів. У майбутніх дослідженнях можна буде вивчити деякі з можливих причин, за якими ці типи птахів отримали таку суттєву перевагу. З іншого боку, глобальна популяція 12% відсотків видів птахів становить менш як 5000 особин.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button