Земля

Миші співають ультразвукові «серенади»

Пацюки, миші та інші гризуни приваблюють протилежну стать за допомогою ультразвукових сигналів. Як з’ясували вчені, гортанний механізм створення мишачих «серенад» є унікальним для світу фауни і нагадує джерело характерного високочастотного «свисту» в реактивних двигунах.

ed8a7c4f502541d78f4cc10423efc9df
За словами Коена Елеманса з Університету Південної Данії в Оденсі і його колег, на відміну від інших тварин, миші, виявляється, видають ультразвуки не вібрацією голосових зв’язок, а наголосом тонкого потоку повітря з легенів по внутрішній частині гортані. Практично те ж саме відбувається і всередині реактивних двигунів під час їх запуску, при зльоті або посадці літака, коли, перебуваючи поруч, можна почути «свистяче виття». Аналогічний рух повітряних потоків з надзвуковою швидкістю інженери використовують для охолодження комп’ютерів.

Експерименти над мишами з застосуванням високошвидкісної камери показали, що в народженні цього звуку основну роль грають не зв’язки і не надгортанний хрящ, як припускали раніше, а щитоподібний хрящ, без якого гризуни стають німими. У чому ж полягає механізм «співу»?

Читайте також: 

Потік повітря, який виходить з легенів стикається цим хрящем. Це призводить до виникнення акустичних хвиль, які вступають в контакт з повітрям, що йде вниз в ту сторону, де знаходяться голосові зв’язки. Одержувані ультразвукові імпульси відрізнялися чистотою і стабільністю. Гризуни могли керувати звучанням за допомогою зміни швидкості руху повітря.

Як припускають вчені, аналогічний механізм, можливо, зустрічається і у інших ссавців. Наприклад, у летючих мишей, яким необхідні такі сигнали для орієнтації в темряві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button