Земля

Восьминоги з’явилися на Землі 330 мільйонів років тому

Вчені знайшли найстарішого предка восьминогів – скам’янілість віком близько 330 мільйонів років! Ретельно вивчивши скам’янілі останки, американські дослідники прийшли до висновку, що восьминоги виникли до динозаврів.

Скам’янілість довжиною 12 сантиметрів має 10 кінцівок (у сучасних восьминогів їх вісім) з двома рядами присосок. Ймовірно, він мешкав у неглибокій тропічній океанській затоці. Зразок був виявлений у вапняковій формації Ведмежої ущелини в Монтані, США.

“Дуже рідко можна знайти скам’янілості м’яких тканин, за винятком кількох місць”, – сказав Майк Веккіоне, зоолог зі Смітсонівського Національного музею природної історії. “Це дуже захоплююча знахідка, адже вона відсуває родовід цих тварин набагато далі, ніж ми припускали».

Christopher Whalen/American Museum of Natural History/PA

Знахідка, яка чекала 30 років

Цікаво, що вчені виявили скам’янілість ще в 1988 році. Вона була передана в дар Королівському музею Онтаріо в Канаді, де протягом десятиліть лежала в ящику столу і ніхто її не вивчав. Увага вчених була прикута до викопних акул з цієї місцевості. Однак нещодавно вчені помітили, що у скам’янілості восьминога десять кінцівок, це привернуло їхню увагу.

Останки тварини настільки добре збереглися, що вони «демонструє деякі ознаки чорнильного мішка». Істота, ймовірно, була предком як сучасних восьминогів, так і кальмара-вампіра.

До цієї знахідки “найстарішим з відомих скам’янілостей виду” був восьминіг віком 240 мільйонів років тому. Вчені назвали давнє викопне Syllipsimopodi bideni на честь президента Джо Байдена.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button