Всесвіт

Вчені показали останні години спостереження місії «Кассіні» за супутником Сатурна

Вчені опублікували відео з послідовністю фотографій, який зробив «Кассіні» в останні години роботи. Він спостерігав за гейзерами супутника Сатурна – Енцелада.

«Кассіні-Гюйгенс» – автоматична міжпланетна станція, створена спільно НАСА, Європейським космічним агентством і Італійським космічним агентством для дослідження планети Сатурн, його кілець і супутників. Місія запущена 15 жовтня 1997, через 20 років, Лабораторія реактивного руху НАСА оголосила про прийдешнє завершення «Кассіні» у вересні 2017 року.

У серпні 2017 року «Кассіні» спостерігав за нічною стороною Енцелада, супутника Сатурна, протягом 14 годин.

Всього через 18 днів після цих спостережень Енцелада «Кассіні» завершив свою місію. Фахівці НАСА направили зонд в атмосферу Сатурна, де апарат, який досліджував планету 13 років, розпався на складові частини під впливом високих температур. Таке рішення було прийнято, оскільки паливні баки «Кассіні» майже спорожніли, і в НАСА порахували, що апарат не повинен безконтрольно дрейфувати навколо планети і її супутників. Через три роки після того, як космічний корабель згорів в атмосфері Сатурна, вчені продовжують аналізувати дані, які він зібрав.

Енцелад – один з найцікавіших об’єктів для вивчення місії «Кассіні». При діаметрі всього 500 км яскравий і покритий льодом Енцелад занадто маленький і знаходиться занадто далеко від Сонця, щоб бути активним. Однак цей маленький місяць з активними гейзерами на південному полюсі – один з найбільш геологічно динамічних об’єктів Сонячної системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button