Всесвіт

“Вебб” розгледів зоряні згустки в далеких галактиках

Завдяки першим зображенням галактичних скупчень, зробленим космічним телескопом “Вебба”, дослідники вперше змогли вивчити дуже компактні структури зоряних скупчень всередині галактик, так звані згустки.

У статті, опублікованій у щомісячних повідомленнях Королівського астрономічного товариства, дослідники Стокгольмського університету вивчили першу фазу утворення зірок у далеких галактиках.

“Вивчені нами скупчення галактик настільки масивні, що викривляють світлові промені, що проходять через їх центр, як і передбачав Ейнштейн в 1915 році. А це, в свою чергу, створює свого роду ефект збільшувального скла: зображення фонових галактик збільшуються»,
— пояснює Аделаїда Клайсенс, кафедра астрономії Стокгольмського університету, один з провідних авторів дослідження.

Космічний телескоп Джеймса Вебба зробив зображення скупчення галактик (SMACS0723)

Ефект лупи разом із роздільною здатністю космічного телескопа Джеймса Вебба дозволив дослідникам виявити зоряні скупчення, дуже компактні галактичні структури. Ці спостереження дали дослідникам можливість вивчити зв’язок між утворенням кластерів та еволюцією, а також зростанням галактик через кілька мільйонів років після Великого вибуху. Раніше це було зробити неможливо.

“Зображення з космічного телескопа Джеймса Вебба показують, що тепер ми можемо виявити дуже маленькі структури всередині дуже віддалених галактик і що ми можемо бачити ці скупчення в багатьох з цих галактик. Телескоп змінює правила гри у всій галузі досліджень і допомагає нам зрозуміти, як формуються і розвиваються галактики», — говорить Анжела Адамо з Центру Оскара Кляйна Стокгольмського університету, одна з провідних авторів дослідження.

Найдавніша галактика, вивчена в статті, настільки далеко, що ми бачимо, як вона виглядала 13 мільярдів років тому, коли Всесвіту було всього 680 мільйонів років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button