Різне

Вчені проаналізували травми, одержувані робітниками в Середні віка

Близько 44 відсотків середньовічних робітників мали різні переломи

Ось як виглядає соціальна нерівність: вчені з Кембриджського університету провели розкопки в трьох різних історичних місцях у Великобританії і виявили, що середньовічні робітники набагато частіше мали переломи кісток в порівнянні з заможними людьми. Дослідники вважають, що ці переломи є виробничими травмами або насильством. Віталій Маршак

NICK SAFFELL/UNIVERSITY OF CAMBRIDGE/PA WIRE

У дослідженні, опублікованому в American Journal of Physical Anthropology, археологи провели розкопки в трьох різних місцях Кембриджа: на кладовищі місцевої церкви для звичайних робітників, на кладовищі при лікарні святого Іоанна Богослова, де ховали бідних і невиліковно хворих, і в околицях монастиря августинців, де ховали заможних жителів міста і духовенство. Всі виявлені останки датуються 10-14 століттями.

Всього дослідники виявили 314 скелетів. Рентгенівський аналіз показав, що 44 відсотки працівників мали переломи кісток порівняно з 32 відсотками заможніших та 27 відсотками бідних та невиліковно хворих.

Дослідники кажуть, що робоче життя в середні віки почалося у віці 12 років. Поховані на кладовищі для робітників брали участь у “довгих годинах важкої ручної праці”, які включали ковальство, кам’яну кладку та травмонебезпечну роботу в полі.

UNIVERSITY OF CAMBRIDGE РЕКЛАМА-ПРОДОВЖЕННЯ НИЖЧЕ

Загалом на всіх трьох кладовищах були виявлені переломи кісток у 40 відсотків чоловіків та 26 відсотків жінок. Вчені також підкреслюють, що травми, пов’язані з насильством, були виявлені приблизно у 4 відсотків скелетів.

Дослідники виявили останки літньої жінки на кладовищі для робітників, у якої протягом усього життя були переломи ребер, щелепи і стопи. Аналіз показав, що до моменту смерті травми вже практично зажили, що вказує на ймовірне домашнє насильство, якому піддавалися померлі протягом усього життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button