Різне

Як правильно вибрати радіатор опалення?

Комфорт і тепло – головні складові затишного будинку, тому сучасні квартири і приватні будинки аж ніяк не можна уявити без радіатора опалення (батареї).

Сьогодні все частіше на зміну громіздким чавунним радіаторів приходять стильні і красиві біметалеві батареї. Однак не завжди навіть найсучасніші радіатори зможуть зігрівати будинок в силу деяких особливостей приладу і вашої системи опалення.

Щоб уникнути подібних незручностей і розчарувань, пропонуємо скористатися нашою інструкцією при виборі радіатора опалення.

Як правильно вибрати радіатор опалення?

Крок 1. Ознайомтеся з видами радіаторів

Сучасні радіатори бувають різних видів залежно від матеріалу виготовлення і конструкції. При виборі радіатора радимо звертати увагу, насамперед, на матеріал секцій, тому що саме матеріал впливає на тепловіддачу майбутньої батареї (а, отже, і температуру в приміщенні), його довговічність

Чавунний радіатор – тип радіаторів, знайомий нам ще з радянських часів. Надійні і дешеві секції з чавуну мають більше мінусів, ніж плюсів – погана тепловіддача, велика маса, необхідність фарбування. Однак, класика завжди користується попитом при бюджетному варіанті опалення. Не рекомендовано використовувати чавунні радіатори при автономному опаленні.

Сталевий радіатор – найкращий варіант для обігріву заміського або приватного будинку. Справа в тому, що сталевий радіатор «не виносить» централізовану систему опалення, яка найчастіше зустрічається в багатоквартирних будинках, – іржавіє при зливі теплоносія, не витримує тисків при гідравлічних випробуваннях, погано реагує на кисень, що потрапив через систему труб. У свою чергу, сталеві радіатори – сучасні з привабливим дизайном панелей, особливо вишукано виглядають радіатори Kermi на http://voltar.com.ua/, вони мають високу тепловіддачу і є відносно бюджетним варіантом опалення. Не рекомендовано встановлювати сталеві радіатори опалення у вологому приміщенні (наприклад, ванній кімнаті).

Біметалеві радіатори – незважаючи на високу вартість конструкції, рекомендовані для всіх видів опалення. Біметалічний радіатор хороший в експлуатації – міцний (сталеві труби радіатора не піддаються хімічним процесам), з хорошою тепловіддачею (зовнішній шар алюмінію прискорює теплообмін), з сучасним зовнішнім виглядом. Рекомендовано для будинків з централізованою системою опалення.

Алюмінієві радіатори – складається з секцій, кількість яких підбирається з урахуванням особливостей приміщення. Плюсами алюмінієвих радіаторів є висока тепловіддача, легкість конструкцій і швидке остигання. Однак використовувати такі радіатори потрібно обережно – алюмінієва конструкція схильна корозій з боку гарячої води, що тече по трубах.

Крок 2. Визначте, яка потужність потрібна для кімнати

Визначившись з типом радіатора, потрібно звернути увагу на теплову потужність, величина якої залежить від конкретного приміщення. Купуючи радіатор з поганою або недостатньою потужністю для конкретної кімнати, можете почати займатися примусовим “моржування”.

Кількість споживаної потужності залежить від ряду показників:

– Розмір приміщення;

– Число зовнішніх стін приміщення і вікон;

– Тип будинку (цегляний, панельний);

– Вид вікна (дерев’яні, пластикові).

Теплова потужність для всіх типів радіаторів різна:

чавунний радіатор – 80-150 Вт (для однієї секції);

сталевий радіатор – 450-5700 Вт (для всього радіатора);

алюмінієвий радіатор – 190 Вт (для однієї секції);

біметалічний радіатор – 200 Вт (для однієї секції).

Отже, для типових панельних будинків (з висотою стін до 3 м, з вікном і зовнішньою стіною) потрібно 1,7 кВт потужності для обігріву 10 кв. м. приміщення. У нових будинках на 10 кв. м. припадає 1 кВт потужності. А ось для приміщення з двома зовнішніми стінами потрібно не менше 2,5 кВт споживаної потужності.

У поєднанні з додатковими пристроями обігріву приміщення (наприклад, теплих підлог) розраховану потужність радіатора слід зменшити на значення потужності додаткових приладів.

Знаючи теплову потужність і об’єм кімнати можна визначити число секцій, з яких складається будь-який радіатор. Приблизна формула, за якою обчислюється кількість секцій N = S / 1,7, де N – число секцій, S – площа кімнати, а число 1,7 визначається потужністю радіатора і його матеріалом.

Крок 3. Дізнайтеся робочий тиск

Робочий тиск – важливий показник при виборі радіатора. Слід відразу відмовитися від покупки батареї, у якої величина робочого тиску менше, ніж у вашій системі опалення. Також вибраний радіатор повинен бути розрахований на граничний тиск (подається при гідравлічних випробуваннях). Для цегляних багатоповерхових і приватних будинків цей показник повинен складати 3 атмосфери, для панельних житлових будівель – 8 атмосфер, для багатоповерхових будинків (більше 9 поверхів) – 16 атмосфер.

Робочий тиск різних типів радіаторів:

чавунний радіатор – 10-15 атмосфер;

сталевий радіатор – 6-8,7 атмосфер;

алюмінієвий радіатор – 16 атмосфер;

біметалічний радіатор – 35 атмосфер.

Крок 4. Пам’ятайте про важливі деталі

Вирушаючи в магазин за покупкою, пам’ятайте ще про деякі важливі речі при виборі відповідного радіатора:

– Важливим елементів сучасного радіатора є терморегулятор (автоматичний або ручний), а також кран для випуску повітря і перекриття води;

– Дізнайтеся величину робочого і випробувального тиску у вашій системі опалення (зробити це можна в обслуговуючій ваш будинок організації);

– Тип опалення у вашому будинку (буває однотрубним і двотрубним);

– Розміри труб, що підводять до опалювальних приладів;

– Ширина радіатора зазвичай визначається шириною віконного отвору (підвіконня) і складає 75% від ширини вікна….


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button