Людина

Вчені розкрили потенційну причину виникнення мігрені

Дослідження може сприяти виникненню нового лікування хвороби

Вченими Токійського медичного і стоматологічного університету було проведено дослідження, в рамках якого вдалося розкрити потенційну причину виникнення мігрені.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Варто зазначити, що на сьогодні немає ефективної терапії від мігрені. Більш того, вчені все ще не з’ясували причини виникнення хвороби. Водночас дослідження, яке було проведено японськими фахівцями на мишах, дозволило розкрити потенційну природу мігрені. Так, згідно з висновками вчених, першопричиною мігрені може бути перенапруження нейронів.

Відомо, що в звичайний час нейрони мозку взаємодіють між собою за допомогою передачі нейротрансмітерів, які згодом піддаються зворотному захопленню. Даний механізм обмежує повторну експлуатацію нейротрансмітера і перезбудження нейронів. Одночасно, мігрень має зв’язок з кортикальною депресією, при якій гіперактивність нейронів раптово змінюється пригніченням. На думку дослідників, схильність до цього стану може бути обумовлена порушенням транспортування збудливого нейромедіатора глутамату.

“Якщо виявиться, що у людей з мігренню порушена робота GLT-1, то лікарська терапія, спрямована на збільшення зворотного захоплення глутамату, може бути ефективним варіантом лікування”, – поділилися автори дослідження.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button