Людина

Вчені пов’язали інтелект людини з її зором

Німецькі психологи прийшли до висновку про те, що короткозорі люди є більш розумними в порівнянні з тими, хто має практично ідеальний зір. Такі результати дослідження за участю понад 3 500 людей.

83aa26541dfdeb24d45c02dafe1e3d91
Вчені з Університету Майнца вперше пов’язали інтелект людини з її зором. І хоча традиційно прийнято вважати, що “ботани” є більш розумними, всерйоз це ніколи не підтверджувалося наукою. Тепер же дослідників залучили майже 3 500 осіб, що мають різний зір, щоб провести їх через тести на інтелект.

Виявилося, що короткозорі люди є більш розумними і освіченими порівняно з тими, кому потрібні не потрібні окуляри. Втім, експерти виявили дуже чіткий зв’язок між рівнем інтелекту та кількістю часу, витраченого на освіту. Побічно це підтверджує теорію про те, що освіта дійсно робить людину більш розумною.

Читайте також: 

Тривалість часу, витраченого на освіту, було пов’язано з кількістю часу, витраченого на читання книг, а також проведеного біля екрану комп’ютера, що сприяє погіршенню зору і появі короткозорості. Таким ось конкретним чином освіта і впливає на зір, зір, у свою чергу, на рівень інтелекту.

Дослідникам також вдалося з’ясувати рівень короткозорості серед жителів Європи. Виявилося, що в групі професіоналів старше 40 років він становить майже 50%, тобто кожному другому потрібні окуляри. Дослідження встановило чіткий зв’язок між міопією і більш розвиненими когнітивними здібностями людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button