Земля

Вчені: Розум папуг можна порівняти з інтелектом мавп

Розумові здібності окремо взятих видів птахів, папуг в тому числі, можуть позиціонуватися на одному рівні з мавпами. До таких висновків прийшли вчені з Рурського університету Бохума, розташованого в Німеччині, після проведення досліджень.

Дослідники виділяють величезні відмінності між мозком ссавців і птахів. Зібравши відомості з різних джерел і з’єднавши їх разом в дослідженні, вчені виявили здатність птахів до розумового сприйняття і переробки зовнішньої інформації.

Глава Рурського університету Бохума прокоментував дослідження:

“Розумове сприйняття та подання зовнішньої інформації в мозок папуг так само складне й різноманітне, як і у мавп».

Папуги здатні логічно мислити, пізнавати себе в дзеркалах і проявляти співчуття. Розумове сприйняття у ссавців контролюється багатоярусною корою головного мозку, наукова назва якої неокортекс. Розумові здібності птахів управляються за допомогою паллія, через відсутність неокортексу.

Постало питання, як птахи можуть володіти тими ж можливостями, що і мавпи, якщо обсяг їх мозку у багато разів менше від мозку ссавців. За допомогою ретельного дослідження вчені виявили однакову структуру мозку папуг і мавп.

Результати дослідження опубліковані в виданні Trends in Cognitive Sciences, в ньому наукові діячі прийшли до висновку, що обсяг і вага мозку не впливає на розумові здібності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button