Земля

Американські вулиці поллють хімікатами для боротьби зі спекою і вихлопними газами

У США почалися випробування нової розробки для розв’язання проблем з підвищеною температурою дорожнього покриття і небезпечними викидами.

Розроблена американською компанією Pavement Technologies технологія повинна знизити температуру автомобільних доріг, одночасно зменшуючи вміст шкідливих викидів в повітрі. Для цього на дорогах Північної і Південної Кароліни здійснюється розпорошення над асфальтом спеціального складу на основі діоксиду титану. Проблема в тому, що асфальт нагрівається сонцем і виділяє багато тепла, яке затримується в атмосфері – особливо в містах, де високі та скупченні будинки не дають вітру розсіювати цю енергію.

Американські міста через відсутність озеленення та інших причин виявляються в середньому на 1-7 градусів тепліше оточуючих їх передмість. Розробники запевняють, що хімікати здатні підвищити відбивну здатність дороги і тим самим зменшити нагрівання поверхні. Даний склад також допоможе у відновленні дорожнього покриття, оскільки він розпорошується поверх асфальту і, всмоктуючись у верхній шар покриття, усуває дрібні пошкодження.

У Pavement Technologies вважають, що фотокаталіз до того ж створює вільні електрони, які допомагають окисляти і розщеплювати забруднюючі речовини, що залишаються від вихлопів автомобілів. Компанія стверджує, що цей процес поглинає шкідливі речовини приблизно так само, як це роблять дерева, висаджені вздовж доріг, а кілометр дороги, покритої діоксидом титану, робить це так само добре, як п’ять гектарів лісу. Нове покриття, за попередніми оцінками, зменшує на 30-40% вміст оксидів азоту в повітрі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button