Земля

Вчені шукали бджіл, які зникли 100 років тому, і знайшли їх живими

Широко поширені польові пошуки рідкісної аборигенної австралійської бджоли, зниклої майже століття тому, показали, що вона існує дотепер, але, ймовірно, знаходиться під загрозою вимирання.

Було виявлено всього шість особин, причому останній опублікований запис про цей австралійський ендемічний вид бджіл Pharohylaeus lactiferus (Colletidae: Hylaeinae) датується 1923 роком в Квінсленді.

«Нас, вчених, це турбує, тому що це єдиний австралійський вид роду Pharohylaeus, і нічого не було відомо до цього часу про його біологію», – твердить дослідник з Університету Фліндерс Джеймс Дорі

Полювання на бджолу почалася після того, як колеги-бджолярі підняли питання про можливість зникнення цього виду на підставі відсутності будь-яких недавніх спостережень. Повторне відкриття було за великою вибіркою з 225 загальних і 20 цільових ділянок відбору проб в Новому Південному Уельсі і Квінсленді.

Поряд з додатковими записами бджіл і рослинності з Атласу живої Австралії, в якому перераховано 500 видів бджіл в Новому Південному Уельсі і 657 видів бджіл в Квінсленді, дослідники Фліндерса спробували оцінити останні рівні істинної різноманітності, попереджаючи про втрату середовища проживання і фрагментації тропічних лісів Австралії, а також лісові пожежі і зміна клімату, які, ймовірно, викличуть вимирання цього та інших видів безхребетних.

«Три популяції P. lactiferous були виявлені шляхом відбору проб бджіл, які відвідують їх улюблені види рослин уздовж більшої частини східного узбережжя Австралії, що свідчить про ізоляцію популяції», – говорить доктор біологічних наук Університету Фліндерса Джеймс Дорі.

Сильно фрагментоване середовище проживання і потенційна спеціалізація господарів можуть пояснити рідкість P. lactiferus. З часу європейської колонізації Австралія вже вичистила понад 40% своїх лісів і лісових масивів, залишивши велику частину решти фрагментованою і деградованою.

Тому дослідження також попереджає, що цей вид ще більш вразливий, оскільки вони, мабуть, обирають певні квіткові зразки і були виявлені лише поблизу тропічних або субтропічних лісів – єдиного типу рослинності.

У статті робиться висновок, що відомі популяції P. lactiferus залишаються рідкісними і схильними до руйнування місця існування (наприклад, в результаті зміни землекористування або таких подій, як пожежі).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button