Земля

За кілька годин сонячна електростанція випарувала більше сотні птахів

У березні в пустелі штату Невада почне роботу величезна сонячна електростанція Crescent Dunes потужністю 110 МВт. Тисячі дзеркал сфокусують світло на центральній вежі, розплавивши тисячі тонн спеціальної солі, яка без шкоди для навколишнього середовища випарує воду, змусивши обертатися турбіну генератора. Тихо, безпечно, ефективно. Але для птахів – смертельно.

25-02-15-foto-600x408-1
Лише нещодавно в пресу просочився звіт про тестовий запуск Crescent Dunes, який відбувся в середині січня. У роботу були включені близько третини її дзеркал, які сконцентрували випромінювання на точці в декількох десятках метрів над землею. Вчені, що стежили за випробуваннями протягом шести годин, виявили близько 130 «спалахів» диму і пари – це все, що залишилося від птахів, що підлетіли небезпечно близько до місця концентрації світла.

Читайте також: Найбільша в світі сонячна станція смажить живцем пролітаючих птахів

Варто додати, що таке трапляється не вперше. Електростанція Ivanpah в Каліфорнії, що працює з використанням тих же дзеркальних концентраторів сонячного випромінювання, з цілком офіційними даними випаровує по птиці кожні дві хвилини. Власники таких систем активно шукають відповідні методи відлякування пернатих – і цілком справедливо вказують, що, незважаючи на весь жах такої смерті, кількість загиблих при цьому птахів не така велика.

За різними даними, сонячна енергетика тими чи іншими шляхами призводить до смерті від 1 до 28 тис. птахів щорічно, тоді як вітряки – від 140 до 328 тис., атомна енергетика – близько 330 тис., а спалювання викопного палива – від 8 до 10 млн.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button