Земля

Вчені спростували теорію про заселення Америки

Отримані дані в ході дослідження можуть покласти кінець теоріям про появу людей на території Америки. Твердження фахівців засновані на вивченні стародавньої ДНК, отримані з решток рослин, тварин і пилкових зерен. На їхню думку, перші люди пішли в обхід на американський континент, а не йшли крізь коридор між льодовиками, як це вважається донині.

Історія зміни ландшафту на території Америки унікальна. Тут лише за останні 20 тисяч років відбулося 5 глобальних змін, враховуючи виникнення островів, льодовиків, морів, а також вулканів. До останньої опублікованої доповіді люди вважали, що першовідкривачами Північної Америки були представники культури Кловіс. Зазначається, що 16 тисяч років тому вони слідували зі Східного Сибіру в Берингію, яка з’явилася в результаті появи льодовиків. На цій місцевості зараз розташована Берингова протока. Далі представники Кловіс слідували через льодовикові щити. Через дві тисячі років між ними відкрився прохід, який вчені прозвали «коридором Маккензі». Завдяки цьому люди змогли пробратися до Нової Англії і району Великих озер.

Останнє дослідження спростувало цю теорію, довівши, що до представників культури Кловіс були ще люди на території американського континенту. Отже, пробратися туди вони змогли лише, обійшовши льодовики, які з’явилися під час зародження кловійців. Вчені вважають, що їх шлях проходив через узбережжі або ж за допомогою човнів. Докладні доповіді фахівці виклали у своїх нарисах «Шляхи перших американців» і «Орегонський камінь спотикання».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button