Технології

Вчені створили батареї на ваніліні

Хоч батареї на ванілін більш екологічні, будемо сподіватися, що запаморочливий запах солодкої ванілі не змусить нікого проковтнути батарейку.

Дослідники з Грацському технічного університету знайшли спосіб перетворення ваніліну в електроліт для рідких акумуляторів. Ця технологія є важливим кроком на шляху до екологічно стійкого зберігання енергії.

Lunghammer – TU Graz Автор роботи Стефан Спірко

«Це прорив в області технології стійкого зберігання енергії», – говорить Стефан Спірко один з авторів нової роботи. Йому і його команді вдалося зробити окислювально-відновні батареї більш екологічними, замінивши їх основний елемент – рідкий електроліт, який в основному складається зі шкідливих важких металів – ваніліном.

Технологія редокс-потенціалу (окисно-відновного потенціалу) є важливою для розширення роботи поновлюваних джерел енергії, оскільки вона характеризується накопиченням великої кількості енергії і може пом’якшувати піки напруги в енергосистемі. Окислювально-відновні батареї легше масштабуюся, менш токсичні і придатні для вторинного перероблення, а також не такі пожежонебезпечні як літій-іонні.

Ванілін використовується як натуральний ароматизатор в харчовій продукції та є одним з небагатьох тонкодисперсних хімічних речовин, одержуваних з лігніну. Спірко та його команда переробляють лігнін в ванілін, а потім в редокс-активний матеріал, за допомогою хімічних процесів без використання токсичних і дорогих металевих каталізаторів. Такий процес можна запустити при кімнатній температурі.

Вчені відразу ж запатентували свій новий метод, а результати випробувань опублікували в журналі Angewandte Chemie. Тепер дослідники хочуть комерціалізувати цю технологію. Однак для цього новий метод повинен бути протестований в реальній експлуатації. Нині компанія шукає енергопостачальні компанії, які могли б інтегрувати технологію стартапу у свою інфраструктуру. Спірко переконаний в майбутньому успіху, тому що його метод зберігає «ланцюжок вартості» (від закупівлі сировини і комплектуючих до виробництва електроенергії) і при цьому знімає навантаження на електромережі та вносить важливий внесок в розвиток зеленої енергії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button