Інтернет

Лайк статті в інтернеті скорочує час на її прочитання

Американські дослідники провели експеримент і з’ясували: якщо у користувачів Мережі є можливість натиснути кнопку «подобається», то вони менше часу витрачають на читання самого тексту.

Photo by cottonbro from Pexels

Результати роботи опубліковані в журналі Computers in Human Behavior. Вчені з Університету штату Огайо (США) провели експеримент за участю 235 студентів одного з американських університетів у віці від 18 до 45 років. Перед цим випробовуваних протестували на те, які погляди кожен з них має у світлі кількох соціальних тем: в тому числі легалізація абортів, посібники для бідних, посилення законів про контроль над поширенням вогнепальної зброї.

Потім учасникам показали чотири версії сайту, який був створений спеціально для експерименту. Кожна з цих версій була присвячена одній з перерахованих вище тем. Також на кожній веб-сторінці розмістили заголовки і перші абзаци чотирьох статей, всі тексти були приблизно однакової довжини. Два з них були написані з консервативним ухилом, ще два – з ліберальним. Дві версії веб-сайтів при цьому включали можливість лайкнути той чи інший текст, а дві інші такої функції не мали.

Далі вчені підрахували час, який витратив кожен з учасників на прочитання тієї чи іншої статті, а також фіксували те, чи натискали вони кнопку «подобається», якщо така можливість була. Як з’ясувалося, учасники витрачали більше часу на прочитання статей, які збігалися з їхніми поглядами (на це йшло близько півтори хвилини), а ось на ознайомлення з текстами, заснованими на протилежних поглядах, вони приділяли менше часу (менше однієї хвилини).

Крім того, випробовувані витратили на 12 секунд менше на прочитання тих статей, які вони лайкнули б, будь у них така можливість. При цьому вони голосували за 12 відсотків текстів, які, по суті, не читали. Додаткове тестування показало, що після уважного прочитання статей думки учасників з того чи іншого питання з перерахованих вище тим зміцнилося. Те ж саме відбулося з учасниками, які просто лайкнули ту чи іншу статтю.

Вчені роблять висновок, що наявність можливості проголосувати за вподобаний текст лише відволікає від його вдумливого читання і змушує користувачів погоджуватися з написаним, навіть якщо вони не дочитали статтю до кінця. Дослідники закликають: щоб краще розібратися в проблемі, варто дочитати текст, не ставити лайк, а залишити вдумливі коментарі з приводу прочитаного.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button