Технології

Вчені створили плівку для зберігання тепла

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили матеріал, який може зберігати протягом декількох годин або днів енергію, отриману від сонця і при необхідності її віддавати.

06bc1b55db75a65806f8e97b66de2071
За словами дослідників, отриманий полімер дозволить виробляти одяг, який зігріватиме його власника лише тоді, коли це необхідно, а також випускати автомобільні скла, здатні позбавлятися від криги. Розробкою вже зацікавилися в компанії BMW.

Матеріал можна буде випускати у вигляді прозорих плівок, які легко наклеювати на різні поверхні. На сонці молекули матеріалу переходять у стан «зарядки», в якому вони можуть знаходитися тривалий час. При певній температурі або дії деяких інших чинників молекули повертаються у первісний стан, вивільняючи накопичене тепло.

Подібні матеріали розроблялися і раніше, проте на відміну від багатьох із них новий полімер дозволяє виготовляти довговічні твердотільні плівки широкого застосування. За словами вчених, ще одна перевага матеріалу – простота виробництва.

Дослідники вже провели експеримент з використання таких плівок в лобовому склі. Розтопити всю крижану кірку плівка не змогла, але, виділеного нею тепла виявилося достатньо для того, щоб дотичний зі склом лід почав танути. Завдяки утвореному шару води лід під власною вагою зісковзував вниз, а ті шматки, які не впали, легко очищалися щіткою склоочисника.

В даний час плівка має жовтуватий відтінок. Дослідники зараз працюють над тим, щоб зробити її повністю прозорою. Крім того, вчені планують поліпшити ефективність матеріалу. Якщо в даний час плівка дозволяє збільшити навколишньому матеріалу температуру на 10 градусів Цельсія, то в майбутньому цей показник буде доведено до 20 градусів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть