Всесвіт

Вчені відкрили білого карлика не далеко від Землі

Вчені відкрили нового «білого карлика», зірку WD 1425+540, з високим вмістом кисню і водню, це вказує на можливість того, що у планетарної системи зірки є всі необхідні інгредієнти для утворення життя.


Нове дослідження опубліковано в журналі The Astrophysical Journal Letters, а сама зірка знаходиться всього в 200 світлових років від Землі, в сузір’ї Волопаса.

“Те, що ми змогли знайти зоряну систему, в якій так багато спільного з нашою, причому відносно близько від Землі, — це добрий знак того, що життя у Всесвіті все-таки є не тільки в Сонячній системі. Знахідка говорить про те, що деякі з найважливіших умов для утворення життя цілком звичайні для Всесвіту”, — констатує один з авторів дослідження, Бенджамін Цукерман.

Вчені також помітили, що в зоряній системі WD 1425+540 була планета зі зміненою орбітою, можливо, завдяки гравітаційному тяжінню іншої планети великих розмірів. Через це планета підійшла занадто швидко до зірки, яка розірвала її на шматки і втягнула в себе газ і пил від залишків. Дослідники вважають, що планета на 70% складалася з каменю і на 30% з льоду і води. Ці події припускають, що Земля могла бути запліднена необхідними складовими для появи життя завдяки контакту з іншими небесними тілами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button