Відео

Вчені виявили підводних мешканців на глибині 8000 метрів

Групі японських вчених вдалося записати на відео підводних мешканців, які жили на глибині близько 8 тис. метрів. Крім різноманітних рачків і креветок в кадр потрапили риби – представники сімейства лыпарових або морських слимаків.


Зйомка проводилася камерами дозволу 4K в Тихому океані на глибині 8178 метрів. Це рекордна глибина, на якій вдалося зняти риб.

Вчені вважають, що 8,2 тис. метрів – гранична глибина для риб. Нижче цього рівня, на думку фахівців, клітини риб не можуть функціонувати через високий тиск.

https://youtu.be/kHYidYt0b80

Дослідження проводилося в травні цього року в районі Маріанського жолоба. В якості приманки була використана скумбрія. Спочатку в кадр потрапили креветки, а потім через 17 з половиною годин камера зафіксувала рибу, яка повільно рухалася.

Біла риба досягала в довжину близько 20 см. Вона мала хвіст, як у вугра. Вчені вважають, що перед ними морський слизень.

У квітні цього року китайські вчені також виявили схожу рибу на глибині 8152 метрів, що на 26 метрів вище позначки, зафіксованої японськими дослідниками.

Три роки тому група британських і американських учених змогла записати на відео два види риб на глибині 8145 метрів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть