Наука

Вчені визначили головну умову тривалого життя

Вчені з університету південної Данії провели дослідження для виявлення умов, які впливають на тривалість життя. В результаті було встановлено, що основною причиною підвищення кількості довгожителів у країні є розвинена система охорони здоров’я.

У дослідженні взяли участь 16 931 осіб, які досягли 100 років і народилися в проміжок часу з 1870 по 1904 роки. З них 10 995 осіб є жителями Швеції, інші данці. У ході аналізу інформації вдалося встановити, що довгожителі з Данії вмирають пізніше. Однак у Швеції загальний рівень смертності нижче, ніж у сусідньої держави.

Крім цього у данців збільшилася тривалість життя за останні 100 років. Вчені пояснили це явище поліпшенням системи охорони здоров’я. У Данії медицина спрямована на поліпшення показника активності в повсякденному житті (ADL). Соціально активні літні люди здатні самостійно доглядати за собою і при цьому показник їх здоров’я знаходиться на більш високому рівні. Саме розвинена система охорони здоров’я дозволяє надати весь спектр послуг для довгожителів, що і дозволяє збільшити їхню кількість в країні, а також поліпшити якість життя літніх людей.

Кнопка «Наверх»
Закрыть