Наука

Вчені придумали, як зробити універсальну вакцину від грипу

Дані стануть в нагоді, щоб дізнатися більше про переміщення, зростання та розвиток вірусу грипу. Результати дослідження опубліковані в журналі ACS Central Science.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго створили комп’ютерну модель вірусу H1N1 на атомному рівні. Вона допомагає виявляти його нові вразливі місця на основі руху глікопротеїну рухів. Модель стане в нагоді для розробки вакцин проти грипу та противірусних препаратів.

Основними мішенями протигрипозної вакцини є два поверхневі глікопротеїни — гемаглютинін (HA) і нейрамінідаза (NA). Поки білок HA допомагає вірусу зв’язуватися з клітиною-хазяїном, NA діє як ножиці. Він відсікає HA від клітинної мембрани, дозволяючи вірусу розмножуватися. Хоча властивості обох глікопротеїнів вже відомі вченим, у тому, як вони рухаються, залишається багато невідомого.

Традиційно вакцини проти грипу націлюються на “головку” білка HA на основі нерухомих зображень. На них він виглядає щільно і малорухливо. Однак нова модель показала динамічну природу HA і “дихальний” рух. Завдяки йому вчені помітили раніше невідому ділянку імунної відповіді.

Дані стануть в нагоді, щоб більше дізнатися про переміщення, зростання і розвиток вірусу грипу і, в підсумку, створити універсальну вакцину від вірусу.

“Нас в основному цікавлять HA та NA, але є й інші білки, іонний канал м2, мембранні взаємодії, глікани та безліч інших об’єктів та аспектів, які варто вивчити», — підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button