Всесвіт

Вчені вперше простежили за останніми моментами життя великої зірки

Вчені з Північно-Західного університету в Еванстоні вперше простежили за народженням спалаху рідкісного типу наднових.

Image by WikiImages from Pixabay

У новій роботі автори вивчили принципи, за якими наднові вибухають. В останні роки вчені почали сумніватися в тому, що вони добре розуміють ті фізичні принципи, які керують народженням цих спалахів.

Так вчені виявили зірку, яка породила спалах щодо рідкісного підтипу наднової (Ib). Далі вони локалізувавши положення цього спалаху усередині галактики й вивчили знімки цієї частини, які раніше зробив Hubble.

На місці наднової автори знайшли дуже велику і при цьому холодну жовту зірку, чий радіус був у 300 разів більше, ніж у Сонця, а маса – в 20 разів.

“Ми давно підозрювали, що великі зірки переживають серію потужних вибухів в їхніх надрах в останні миті життя перед перетворенням в наднові. Відкриття прабатька наднової 2019yvr стало першим свідченням того, що подібні прояви активності людей похилого віку світил призводять до скидання значної частини їх зовнішніх оболонок”, – говорить Чарльз Кілпатрик, науковий співробітник Північно-Західного університету в Еванстоні

Подібні різночитання, як припускають астрономи, можуть пояснюватися тим, що вмираюча зірка скинула свої зовнішні оболонки в останні місяці життя перед вибухом.

Автори планують продовжити спостереження для того, щоб підтвердити цю теорію.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button