Земля

Євросоюз схвалив продаж борошняних черв’яків як продукту харчування

Сушені жовті борошняні черв’яки незабаром можуть з’явитися на полицях супермаркетів і ресторанів по всій Європі. Країни ЄС додали їх в список дозволених до продажу продуктів.

27 країн Європейського Союзу у минулий вівторок схвалили пропозицію про випуск личинок жука Tenebrio molitor (Хрущак борошняний) на ринок в якості «нового продукту харчування».

Раніше в цьому році агентство Євросоюзу з безпеки харчових продуктів опублікувало науковий висновок. У ньому стверджувалося, що черв’яки безпечні для людини як харчові продукти. Дослідники заявили, що черв’яки, з’їдені цілком або в порошкоподібній формі, є багатою білком закускою або інгредієнтом для інших страв.

При цьому комісія заявила, що у людей з раніше діагностованою алергією на ракоподібних і пилових кліщів можуть виникати алергічні реакції на борошняних черв’яків.

Розведення комах в якості харчових продуктів має екологічні переваги. Продовольча і сільськогосподарська організація ООН називає цих тварин «здоровим і дуже поживним джерелом їжі з високим вмістом жиру, білка, вітамінів, клітковини і мінералів». Вони можуть замінити традиційне м’ясо.

Як відомо, на сьогодні сільське господарство – найбільше джерело парникових викидів, які містять CO2. На сектор припадає 10-12% всієї антропогенної емісії з урахуванням вуглекислого газу. З 1990 року викиди, вироблені галуззю, зросли на третину. Автори пов’язують це в тому числі з поширенням синтетичних добрив і активним вирощуванням жуйних тварин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button