Наука

Вчені встановили, чому діти вчать мову швидше підлітків і дорослих

Маленькі діти вчать мову набагато швидше, ніж підлітки або дорослі. Як виявили експерти з Університету Карнегі-Меллона, це відбувається через зміни в розмовах батьків. Зазвичай вони адаптують свою промову до знань дитини.

Вчені виявили, що батьки формують надзвичайно точні моделі словникового запасу своїх дітей, які вони використовують при спілкуванні з ними. Автор статті й психолог Даніель Юровський пояснив, що батьки часто адаптують розмову для своїх дітей, кажучи повільніше, вищим тоном і «спрощуючи свою промову, повторюючи слова і розтягуючи голосні звуки».

У своєму дослідженні професор Юровський і його колеги набрали 41 пар батьків і поставили перед ними ігрову задачу, в рамках якої вони повинні були допомогти своїм дітям вибрати одну конкретну тварину з трьох. Завдання повторювалося 35 разів. Половина тварин в грі були знайомі дітям до двох років. Наприклад, кішка, корова, собака. Решта іграшок були складнішими: леопард, павич.

Коли діти грали з батьками, дослідники вивчали відмінності в тому, як дорослі розповідають про тих тварин, яких знали діти, і про тих, які були їм незнайомі. Так вчені виявили, що батьки підсвідомо формують моделі навчання лінійної прогресії. «Коли ви йдете до школи, ви починаєте з арифметики, а потім вивчаєте математику, перш ніж перейти до алгебри», – наводить аналогію Юровський.

Вчені впевнені, що розуміння моделей, які використовують батьки, може привести до створення нових методів машинного навчання. «Прямо зараз ми навчаємо мовні моделі, надаючи їм всі дані, які існують. Але ми могли б домогтися більшого успіху, якби могли давати їм знання поступово », – резюмують автори роботи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button