Наука

Плями на Туринській плащаниці вказали на штучне нанесення

Темні плями на Туринській плащаниці, які прихильники чудесної версії походження вважають плямами крові з ран розіп’ятого Христа, не пройшли перевірку криміналістів.

Пятна на Туринской плащанице указали на искусственное нанесение

Експерти вивчили плями крові на знаменитій Туринській плащаниці і прийшли до висновку, що кров не могла витекти з ран на тілі, що лежить на плащаниці. Частина плям могла з’явитися тільки якщо тканина була притиснута до тіла стоячої людини, інша частина, швидше за все, була нанесена на тканину спеціально.

Версія чудового виникнення на плащаниці образу після того, як в тканину загорнули зняте з хреста тіло Ісуса Христа, не підтверджується даними радіовуглецевого датування. У 1988 році вчені з трьох дослідних інститутів в Європі і США незалежно один від одного датували тканина проміжком з 1275 по 1381 рік.

Точний спосіб нанесення зображення на знайденому в 1353 році фрагменті тканини досі не встановлено. До складу пігменту, який утворює малюнок, входить оксид заліза, який, як було встановлено раніше, міг бути й основою барвника, і продуктом розкладання крові. Крім пігменту, який утворює «відбиток тіла» на тканині, на Плащаниці є ще кілька плям — прихильники «чудесної» версії вважають, що це кров з ран розіп’ятого.

Криміналіст Маттео Борріні з ліверпульського університету імені Джона Морсу і хімік Луїджі Гарлашеллі, член італійського комітету з розслідування псевдонаукових заяв, вирішили відкинути питання про хімію пігменту та дослідити плащаницю так, як це роблять судово-медичні експерти: вивчити геометрію передбачуваних плям крові і встановити, при якому положенні тіла відносно тканини могли вийти такі сліди. Для цього вчені взяли тканину, манекен, кров, здану донорами для використання в наукових цілях і штучну кров.

Євангелія та апокрифи свідчать про те, що в плащаницю було загорнуте тіло Христа після зняття з хреста; загорнувши тіло в тканину, його поклали «в труну», тобто в висічену в скелі печеру. Криміналісти припустили, що при такому використанні тканини тіло знаходилося в горизонтальному положенні більшу частину часу. Від положення тіла залежить малюнок плям крові; Борріні і Гарлашеллі виявили, що один із слідів на плащаниці, за містичної версії — кров з рани на лівому передпліччі, міг з’явитися тільки в разі, якщо цією тканиною обернули стоячу людину. Форма інших слідів вказує на нахил тіла в 45°. Розходяться і дані про взаємне розташування рук і тіла в передбачуваній позиції і відповідно плям. Форма деяких плям взагалі не піддаються поясненню; вченим не вдалося відтворити їх за допомогою крові і манекена. Подробиці описані в статті в Journal of Forensic Sciences.

Форму плям на Туринській плащаниці не можна пояснити, навіть припустивши, що тіло розп’ятого, загорнуте у плащаницю переміщали і змінювали кут його нахилу, пишуть вчені. Вони вийшли не тому, що тканина вкрила рани знятої з хреста людини, вважають Борріні і Гарлашеллі; їх, швидше за все, намалювали тоді ж, коли на тканину нанесли зображення обличчя і тіла — в середині XIV століття.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button