Всесвіт

Вчені виміряли, як на інших планетах замерзають океани: так можна дізнатися, де є життя

Дослідники з Вашингтонського і Каліфорнійського університету провели експерименти, щоб виміряти за яких умов на різних планетах може існувати рідка вода.

За словами авторів, чим стабільніше рідина, тим більше вона придатна для утворення життя.

Результати роботи показують, що холодна, солона рідина під високим тиском може залишатися рідкою при набагато більш низькій температурі. У порівнянні з випадками, коли тиск нижче. Якщо це так, то кількість космічних об’єктів, які можуть бути потенційно населеними, збільшується.

Крижані супутники Юпітера і Сатурна, зокрема Європа, Ганімед і Титан — це основні об’єкти, на яких потенційно може бути життя. Вважається, що на цих покритих льодом супутниках є величезні рідкі океани, обсяг яких в кілька десятків разів перевищує обсяг океанів на Землі.

Океани на цих місяцях можуть містити різні типи солей. Вчені припускають, що їх глибина досягає 160 км на Європі до більш ніж 643 км на Титані.

Автори нової роботи зосередилися на евтектиці, або найнижчій температурі, при якій солоний розчин може залишатися рідким до повного замерзання. Відзначається, що солона вода залишається рідкою при температурах нижче, в порівнянні з чистою водою.

Дослідники протестували розчини з п’яти різних солей при тиску, який в 3 000 разів перевищує атмосферний тиск. Це приблизно в три рази вище, ніж тиск в найглибшій океанській западині Землі.

Нові дані можуть допомогти дослідникам краще зрозуміти складні геологічні процеси, які відбуваються на планетах і супутниках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button