Земля

Під Антарктидою знайдена величезна система підземних вод (відео)

Вчені вперше описали величезний резервуар підземних вод під антарктичним льодовиковим щитом, який здатний управляти крижаними потоками континенту.

Kerry Key

Дослідники давно підозрювали про наявність великого резервуара грунтових вод під Антарктидою, але тільки недавно змогли це з’ясувати напевно.

У дослідженні, опублікованому в журналі Science, вчені використовували унікальний метод геофізичної зйомки, в якому використовувалася магнітотелуричну (МТ) візуалізацію для пошуку і картування підльодовикових грунтових вод під крижаним потоком. Дослідники назвали цю техніку “МРТ Землі”.

Що таке крижані потоки?

Крижані потоки Антарктиди – відносно швидко рухомий потік всередині крижаного щита. Їх швидкість – близько 1,8 метра в день, і на їх частку припадає 90% льоду, що стікає з континенту (від внутрішніх районів на околиці).

До нового дослідження вчені вважали, що крижані потоки – неглибокі системи. Однак все змінилося з відкриттям величезного резервуара підземних вод.

Глибина цього резервуара від пів кілометра до 2 кілометрів. Він містить суміш морської води і прісної (з льодовика). Причому, чим глибше – тим солоніше вода. У порівнянні з цими резервуарами озера під Антарктидою – крихітні водойми.

Дослідники вважають, що відкриття резервуарів змінить розуміння процесів крижаних потоків Антарктиди. Вони також вважають, що подібні підземні води є і в інших місцях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button