Всесвіт

Вчені витягли газ, який зібрали на Місяці 50 років тому за допомогою вакууму

Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі витягли гази з контейнера з місячним грунтом, який астронавти зібрали і запечатали у вакуумі на поверхні Місяця в 1972 році.

Розкрити контейнери з запечатаним грунтом і витягти звідти газ було непросто. Вчені ідентифікували вихідну хімічну сигнатуру всього, що могло знаходитися в контейнерах. Зокрема місячний газ, який міг потрапити в контейнер, коли збирали реголіт, а також будь-які інші гази, які могли просочитися з гірських порід під час зберігання.

“Ідеального вакуумного ущільнення не існує. Також не було ніякого способу дізнатися, як йдуть справи з вакуумними ущільненнями на контейнерах через 50 років. Чи тримали вони вакуум? Наскільки гази просочилися? Головне завдання при створенні системи вилучення полягала в тому, щоб передбачити всі можливі сценарії, щоб ми були готові до будь-якого результату. Тому наш пристрій був розроблений таким чином, щоб він мав можливість виконувати не тільки одну екстракцію газу, але і кілька екстракцій різних обсягів в різних умовах,” –  розповів Алекс Мешик, професор-дослідник і науковий співробітник Центру космічних наук Університету Макдоннелла

Раніше ці контейнери помістили в два герметичних тефлонових мішка і зберігали в азотній рукавичці в сховище.

Зразки 50 років зберігалися у вакуумному контейнері, який потім уклали у зовнішній вакуумний контейнер. Це нагадувало матрьошку, зазначають автори. 

“Щоб допомогти прийняти обґрунтовані рішення ми використовували мас-спектрометр для аналізу складу газу в реальному часі, а також три високоточних ємнісних манометра”, – говорять Алекс Мешик, професор-дослідник і науковий співробітник Центру космічних наук Університету Макдоннелла

П’ятдесят років тому, коли були зібрані ці зразки, вчені НАСА передбачливо ввели кураторство за цими зразками, щоб в майбутньому нові покоління змогли отримати доступ до зразків за допомогою нових технологій.

“Дослідження благородних газів – відмінний спосіб дізнатися нове про небесне тіло, оскільки це може розповісти навіть про походження Місяця”, – говорить Бред Джолліфф, професор наук про Землю та планети та директор Центру космічних наук Макдоннелла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button