Всесвіт

З’явилася карта галактик, які поглинув Чумацький шлях: зараз видно тільки їх залишки

Астрономи почали ідентифікувати залишки приблизно шести галактик, які раніше поглинув Чумацький Шлях.

Copyright: Image by StockUnlimited

Астрономи з’ясували, що за 13 млрд років Чумацький Шлях поглинув близько шести галактик: їх залишки розмазані по галактичному гало, спіралі Чумацького Шляху, а також залишилися за межами нашої галактики.

Коли невелика галактика відхиляється занадто близько до Чумацького шляху, її гравітація починає затягувати об’єкт в зоряний потік, що обертається по орбіті в гало.

Також є й інші свідчення того, що Чумацький Шлях поглинув не одну галактику, це наявність щільного скупчення зірок, які могли бути частиною невеликих галактик. Астрономи вже знайшли кілька зоряних потоків, які залишилися від минулих злиттів. Вони використовували ці скупчення, щоб побудувати часову шкалу історії Чумацького Шляху.

Автори нової роботи взяли дані з супутника Gaia, який належить Європейському космічному агентству. Цей телескоп зареєстрував місце розташування 1 млрд зірок і їх точний рух. Ще він проаналізував рух 170 кульових скупчень, 41 зоряного потоку і 46 галактик-супутників.

Під час роботи дослідники ідентифікували 62 галактики. Вже відомо, що п’ять з них злилися з Чумацьким Шляхом. Також астрономи виявили одне раніше невідоме злиття, яке вони назвали Понтус.

Вчені сподіваються, що за допомогою подальшого моделювання та оновлених даних Gaia вони зможуть побудувати поліпшену послідовність злиттів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button