Всесвіт

Дуже великий телескоп зняв галактику з двома надмасивними чорними дірами

Астрофізики з Європейської космічної обсерваторії показали фотографію дивовижної галактики, що утворилася в результаті злиття двох інших.

Дуже великий телескоп (VLT) Європейської космічної обсерваторії зробив знімок галактики NGC 7727. Цей гігант народився в результаті злиття двох інших галактик, яке відбулося близько мільярда років тому. Через це в центрі NGC 7727 відразу дві надмасивні чорні діри.

Зіткнення галактик не схоже на зустріч двох твердих тіл. Велика частина простору таких систем являє собою порожнечі, заповнені тільки молекулами газу. Тому при зіткненні дві галактики ніби закручуються в загальному танці. При цьому приливні сили, створені гравітацією, змінюють форму первинних структур.

Галактика NGC 7727 на знімку дуже великого телескопа. Зображення: ESO

“Хвости” із зірок, газу і пилу закручуються навколо галактик, формуючи нову систему. Як правило, вона має незвичайну невпорядковану і асиметричну форму. Наприклад, таку, яку можна побачити на новому знімку NGC 7727.

Ця галактика розташована на відстані 89 млн світлових років від Землі в сузір’ї Водолія. Крім незвичайної форми, вона приваблює дослідників двома масивними центрами, що залишилися від вихідних об’єктів. Кожне ядро складається з щільної групи зірок з надмасивною чорною дірою в центрі.

Наближене зображення двох “ядер” з чорними дірами в галактиці NGC 7727. Зображення: ESO / Voggel et al.

Дослідники відзначають, що гравітаційні центри в NGC 7727 – це найближча пара чорних дір з усіх коли-небудь виявлених. Відстань між ними зараз становить всього 1 600 світлових років. Всього через 250 млн років (досить швидко в космічних масштабах) вони об’єднаються в єдину ще більш масивну чорну діру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button