Земля

Вчені: У мігруючих птахів більш короткі теломери

Стрес птахів під час міграції з континенту на острівну територію можуть бути причиною швидкого старіння і ранньої смерті. Нове дослідження вчених у AUK показує, що теломери, структури на кінцях хромосом, які зменшуються з віком, коротші у мігруючих птахів, ніж у їх колег, які залишаються на місці.

Міграція дозволяє птахам скористатися великою кількістю продовольчих ресурсів у високих широтах в період розмноження. В цей же час вдома спостерігаються суворі холодні зими. Каролін Бауер з Державного університету Північної Дакоти спільно з колегами порівняла одиницю теломерів некодуючої ДНК, які скорочуються під час клітинного поділу і стрес-мігруючих колег. Вони виявили, що мігранти мали більш короткі теломери, ніж птахи, які залишилися на цілий рік, припускаючи, що перелітні почали старіти з швидкими темпами, і що стрес міграційного способу життя насправді може скоротити тривалість життя птахів.

“Всякий раз, коли клітини діляться, ми втрачаємо трохи ДНК на кінцях хромосом, і теломери є просто некодуючими областями, які виступають в якості захисних ковпачків”, пояснює Бауер. Після того, як вони досягають певного порогу, клітина вмирає. Важливо відзначити, що дія стресу може також зробити швидким процес укорочення теломерів. Для їх дослідження, Бауер з колегами зібрала зразки крові від 11 перелітних і 21 резидентів з Вірджинії, використовуючи тільки тих, яким виповнився 1 рік, щоб гарантувати відсутність вікових змін.

Бауер і її колеги вважають, що витрати міграції повинні бути збалансовані по репродуктивній ознаці середовища проживання. Вони сподіваються, що подальші дослідження визначать точні причини виникнення отриманих результатів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button