Земля

Вчені з’ясували, скільки залишилося “жити” сибірській тундрі

Вчені створили комп’ютерну модель, яка оцінює весь простір сибірської тундри протяжністю 4 000 км.

Потепління Арктики призведе до того, що більше 70% площі сибірських тундр зникне до середини поточного тисячоліття. Як відзначають автори нового дослідження, це відбудеться навіть при повному виконанні Паризьких угод по клімату.

Вчені створили комп’ютерну модель, яка оцінює весь простір сибірської тундри протяжністю 4 000 км. Вона враховує життєві цикли окремих дерев. У міру того, як покрив вічної мерзлоти в регіоні продовжить танути, це призведе до викиду величезної кількості парникових газів в атмосферу. Зазвичай вони “запечатані” в землі і якщо вони вивільняться, це потенційно прискорить потепління в усьому світі.

Згідно зі сценарієм, при якому викиди вуглецю скоротяться до нуля до 2100 року, а підвищення глобальної температури залишиться нижче 2 °C, до 2500 року залишиться тільки 32,7% сьогоднішньої тундри. Регіон розділиться на дві міні-тундри: одна на Чукотці на Далекому Сході, а друга — на півострові Таймир на Крайній Півночі.

Потепління в Арктиці в останні десятиліття просувалося приблизно в два рази швидше, ніж в решті частини земної кулі. За даними Національного центру даних по снігу і льоду, в період з 1960 по 2019 рік температура повітря в арктичному регіоні зросла майже на 4 °C. це зменшило крижаний покрив моря і вплинуло також на сушу в регіоні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button