Земля

Виявлений алмаз відкрив вченим очі

Алмаз, який пережив поїздку з “пекла”, підтверджує давню, але не всіма підтримувану теорію про те, що мантія Землі містить океани води.

“Нарешті у нас є серйозне підтвердження того, що дуже велика кількість води знаходиться глибоко в одному з шарів Землі” – сказав Ґрем Пірсон (Graham Pearson), провідний автор дослідження і геохімік в університеті Альберти в Канаді. Більш детальні результати дослідження були видані 12 березня в журналі “Nature”.

Pearson_et_al_Earth_cross_section_Juina_resized

Дійсно завдяки одному знайденому під землею алмазу, вчені прийшли до висновку, що надра нашої планети є дуже “вологими”.

Читайте також: Як мікроби колонізували надра нашої планети

Спектральний і хімічний аналіз виявленого алмазу показав, що він містить рінгвудит, це мінерал, який є похідним олівіну. Рінгвудит відрізняється від олівіну тим, що він може містити в собі часточки рідкої води, взяті з навколишнього середовища. Цей дивовижний мінерал інколи вчені знаходять в деяких метеоритах. Так, вперше рінгвудит був виявлений в Тенханскому метеориті в 1969 році, який був знайдений в Австралії.

Рінгвудит може формуватися тільки в умовах екстремального тиску і температури. Під землею він формується на глибині приблизно 515 кілометрів, в земній мантії.

За розрахунками вчених, водний шар може перебувати під землею на глибині від 410 до 660 кілометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button