Авто

Шини виявилися в 2 тисячі разів токсичніше, ніж вихлопи від авто

Дослідження незалежної компанії Emission Analytics показало, що є дещо небезпечніше від автомобільних викидів.

Image by Peter H from Pixabay

При зносі, автомобільні покришки виділяють в 2 тисячі разів більше токсичних речовин, ніж вихлопні гази. Це означає, що електромобілі, які володіють тими ж самими шинами, не настільки екологічні, як заведено вважати.

Негативний ефект збільшується пропорційно розміру машини. Чим вище її маса, тим більша ймовірність швидкого зносу покришок і виділення токсичних речовин. Важлива ремарка – електромобілі зазвичай важать більше, ніж звичайні авто, внаслідок масивного акумулятора. При агресивному стилі водіння число  токсичних речовин, що викидаються збільшується.

Дослідники провели тести на знос шин на автомобілях Mercedes C-класу. 14 різних марок автомобілів випробовували під час руху, причому деякі з них тестувалися протягом усього терміну служби.

Система відбору проб, прикріплена до автомобілів, втягувала шкідливі частинки й оцінювала їх масу, кількість і розмір частинок. Час від часу вчені також використовували високоточні ваги, щоб вимірювати втрату ваги шинами.

Виявилося, нові шини виробляють 73 міліграми частинок на кілометр пробігу, а старі — 36,5. Це означає, що під час зносу нові шини виробляють в 3650 разів більше викидів, ніж вихлопна труба. Беручи до уваги середній рівень викидів шин за весь термін служби, це число падає до 1850 разів, підрахували дослідники.

Деякі частинки були зовсім крихітні-23 нанометра. Чим меншими стають частинки, тим більше летючими вони стають, а значить їх складніше регулювати. Тому в західних країнах ще не існує системи обліку настільки крихітних частинок. У свою чергу ультрадисперсні частинки становлять особливу небезпеку для здоров’я, оскільки можуть проникати в людські органи через кровотік.

При цьому щорічно в навколишнє середовище США і країн Євросоюзу потрапляє близько 300 тисяч тонн шинної гуми, згідно з підрахунками Emission Analytics.

Скоротити збиток можна за допомогою відмови від покришок з найбільшою кількістю шкідливих речовин. Дослідження не дарма провели саме зараз – Європейський Союз розглядає нові правила викидів транспортних засобів Євро-7. Фахівці думають про те, чи слід враховувати обмеження на емісії, не пов’язані з вихлопними газами — такі як викиди токсичних частинок з шин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button