Авто

Вчені з’ясували причину автомобільних аварій

Американським вченим вдалося визначити, що найчастіше є причиною автомобільних аварій. Як передає видавництво Proceedings of the National Academy of Sciences, ДТП викликають відволікаючі водія бесіди пасажирів.

Співробітники Політехнічного університету Вірджинії, розташованого в США, залучили до дослідження більш 3500 добровольців, які погодилися встановити в своїх автомобілях камери і датчики, що реагують на різні зовнішні фактори. Ці прилади могли фіксувати місцеположення автомобіля, швидкість та стан водія, включаючи алкогольне сп’яніння. Спеціальні датчики вели стеження за напрямком погляду водія машини. Дослідження тривало протягом трьох років, що дозволило скласти повну картину причин ДТП.

З’ясувалося, що найбільш частою причиною є саме відволікаючий фактор. Наприклад, 15% аварій відбувалися під час розмови водія з пасажирами, і понад 6% – під час використання водієм мобільного телефону без спеціальної гарнітури. Як не дивно, сонливість, вплив алкоголю і наркотичних засобів провокують всього 2% автомобільних аварій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button