Людина

Вчені з’ясували, що ожиріння – це форма раннього старіння

Можливо, ми дивилися на епідемію ожиріння неправильно, вважають вчені. У новому дослідженні вони припускають (дещо провокаційно), що ми втратили головну суть ожиріння, що могло б дозволити зрозуміти його суть.

У всьому світі понад 2 мільярдів людей мають надлишкову вагу або страждають ожирінням. Показники ожиріння майже потроїлися з 1975 року. Серед дітей і підлітків ожиріння поширюється ще стрімкіше — десятикратне збільшення.

Вчені стверджують, що ожиріння — це форма передчасного старіння, яке загрожує нашому здоров’ю і скорочує тривалість нашого життя таким чином, що це дуже схоже на неминучі вікові захворювання.

«Ми намагаємося висунути аргумент, що ожиріння йде рука об руку зі старінням, — каже клінічний дієтолог Сільвія Сантос з Університету Конкордія в Канаді. — Дійсно, механізми, за допомогою яких розвиваються супутні захворювання ожиріння і старіння, дуже схожі».

В ході своєї роботи Сантос і її співавтори вивчили понад 200 досліджень, присвячених впливу ожиріння, починаючи від клітинних і молекулярних ефектів і закінчуючи впливом на імунну систему, когнітивні функції, мобільність і багато іншого.

Результатом аналізу є те, що ожиріння з точки зору його впливу на здоров’я є, по суті, дзеркалом старіння, що передбачає поява хронічних захворювань.

Щоб внести ясність, уточнимо: вчені говорять про те, що ожиріння прискорює старіння, але старіння і ожиріння — не одне і те ж. Це, швидше, дві сторони однієї медалі.

«Я прошу людей перерахувати якомога більше супутніх захворювань, — говорить Сантос. — Потім я питаю, скільки з цих супутніх захворювань пов’язане зі старінням. Більшість людей говорять, що все. При ожирінні, безумовно, відбувається щось, що прискорює процес старіння».

На даний момент такого шокувального порівняння може бути достатньо, щоб вплинути на свідомість людей. Зрештою, дослідники хочуть дати нам нову парадигму для роздумів про те, що з себе представляє ожиріння, а також вирішити проблему зайвої ваги на рівні глобальної охорони здоров’я.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button