Людина

Імунна система чоловіків старіє швидше

імунна системаЖіноча імунна система старіє повільніше від імунної системи чоловіків. До такого висновку прийшли вчені Токійського медико-стоматологічного університету. Передбачається, що це може бути однією з причин, чому жінки живуть довше чоловіків.

Для аналізу вчені використовували зразки крові здорових добровольців у віці від 20 до 90 років. У зразках, узятих у обох статей, спостерігалося зменшення з віком лейкоцитів. Кількість нейтрофілів також скорочувалася, а от число лімфоцитів у жінок зростала. У крові молодих чоловіків більше лімфоцитів в порівнянні з жінками такого ж віку, і у міру старіння це співвідношення приблизно вирівнюється.

Вивчивши зразки більш скрупульозно, дослідники з’ясували, що скорочення числа Т-клітин (Т-лімфоцитів) і В-клітин (В-лімфоцитів) у жінок відбувалося повільніше. Кількість Т-хелперів CD4 + і природних кілерів з віком зростала, причому у жінок ці процеси відбувалися швидше. У той же час, зміст інтерлейкіну-6 та 10 в крові чоловіків знижувався більш стрімко. Крім того, зафіксовано зниження з віком кількості еритроцитів у чоловіків, але не у жінок.

Відмінності в старінні імунної системи – один із багатьох, які проявляються у статей у міру старіння. За словами професора Катсуікі Хірокава, чоловіки і жінки старіють по-різному з ряду причин. Підвищений вміст естрогену більш ефективно захищає жінок від серцево-судинних захворювань до менопаузи. Статеві гормони також впливають і на імунну систему, особливо на деякі типи лімфоцитів. Оскільки люди старіють з різною швидкістю, стан імунної системи дозволяє визначити біологічний вік більш точно.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button