Людина

Американські лінгвісти підтвердили гіпотезу про вплив клімату на мову

Американські науковці у галузі лінгвістики провели аналіз особливостей мови і кліматичних даних. Лінгвісти стверджують, що чим тепліше середня температура, тим позначення слів у різних мовах максимально наближені один до одного або однакові.

Експерти в лінгвістиці з Університету Карнегі-Мелона і Каліфорнійського університету провели ретельний аналіз мов зі всього світу, вишукуючи подібні і однакові слова для позначення слів «сніг» і «лід» в однині. За основу свого інтересу наукові фахівці взяли ескімоські мови, в яких позначення снігу досягають кількості більше 20 слів.

Вивчивши лінгвістичні словники, довідники і скориставшись послугами соціальної мережі Twitter, фахівцями були знайдені 50 мов, в яких слово «сніг» і «лід» було позначено тільки одним словом. Всі ці мови етнічно розташовуються у теплих країнах, в яких найчастіше зими взагалі немає.

Таким чином, вчені підвели підсумок, що кліматичні особливості суттєво позначаються на мовному діалекті і кількістю слів для одного і того ж явища чи речі. Наукові праці лінгвістів розміщені в статті в журналі PLOS ONE.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button