Всесвіт

Вчені знайшли дві нові планетарні системи

Вчені відкрили дві нові планетарні системи, використовуючи космічний апарат Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) НАСА. Об’єкти можна використовувати для вивчення віку небесних тіл і їх властивостей.

Використовуючи транзитний супутник НАСА для дослідження екзопланет (TESS), астрономи відкрили дві нові молоді планетарні системи. Вони з’ясували, що дві зірки, вік яких не перевищує 320 млн років, а саме TOI-251 і TOI-942, знаходяться на орбіті міні планети Нептуна і двох екзопланет розміром з Нептун.

TESS проводить дослідження близько 200 тис. найяскравіших зірок поруч із Сонцем, щоб знайти транзитні екзопланети. Поки вони знайшли понад 2400 екзопланет-кандидатів (TESS Objects of Interest або TOI), з яких 82 вже підтверджені.

Вони відзначили, що TOI-251 знаходиться на відстані близько 324 світлових років від Землі, проте її масу можна порівняти з масою Сонця. Її період обертання становить 3,84 доби, а температура на поверхні може досягати 5601 ° C.

TOI-942 – зірка типу К, вона розташовується в 498 світлових роках від Землі. Її розміри як у Сонця, але маса – приблизно на 21% менше. Температура на її поверхні – її ефективна температура становить 4654 ° C, а період обертання – близько 3,4 дня. Її вік оцінюється від 20 до 160 млн років.

Астрономи відзначають, що об’єкти TOI-251 і TOI-942 є хорошими прикладами молодих одиночних зірок з планетними системами, які можна використовувати для вивчення співвідношень між властивостями планет і їх віком.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button