Авто

Porsche і Siemens будуть робити в Чилі синтетичне паливо

Porsche має намір подбати про екологію - для своїх спорткарів компанія створить синтетичне паливо, процес виробництва якого буде безпечний для природи.

Спільний проєкт з виробництва вуглецево-нейтральних синтетичних видів палива (eFuels) реалізують Porsche і Siemens.

Porsche

Чилійська енергетична компанія AME спільно з німецькими концернами Porsche і Siemens оголосила про початок проєкту по створенню першої у світі інтегрованої установки по виробництву синтетичного вуглецево-нейтрального палива в промислових масштабах. Завод Haru Oni з’явиться в південній частині Чилі, в провінції Магальянес, а його продукція буде використовуватися як всередині країни, так і поставлятися на експорт.

Використання відновлюваної енергії (зокрема, вітрової та сонячної) поряд із захопленням вуглекислого газу з атмосфери дозволить на виході отримувати водень, синтетичний метанол (e-Methanol) і синтетичний бензин (e-Gasoline), а також синтетичне дизельне паливо (e-Diesel) і синтетичний гас (e-Kerosene).

Технологічний цикл нового заводу буде побудований за принципом отримання водню за допомогою електролізера на протонообмінних мембранах, потім водень разом із захопленим вуглекислим газом перетворять на метанол, а його за технологією MTG від ExxonMobil перетворять в бензин. Спочатку планується, що на отримання бензину буде йти близько 40% метанолу, а решті обсяг стануть використовувати в інших цілях.

Porsche

У 2022 році в Чилі планують отримати близько 130 000 літрів синтетичного палива, наростивши обсяги виробництва до 2024 року приблизно до 55 мільйонів літрів на рік, а до 2026 року – приблизно до 550 мільйонів літрів на рік. Частина отриманого синтетичного палива стане купувати Porsche – ним будуть заправляти заводські перегонні автомобілі, машини фірмових центрів Porsche Experience і дорожні спорткари.

Партнерами Porsche, Siemens і AME за проєктом Haru Oni також будуть чилійська нафтова компанія ENAP та італійська енергетична компанія Enel. У перспективі синтетичне вуглецево-нейтральне паливо планують використовувати не тільки в автомобільних двигунах, але і в авіації і водному транспорті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button