Всесвіт

Вчені знайшли найстаріший метеорит в історії

Вчені оцінюють вік знахідки в 4,56 мільярда років. Метеориту майже стільки ж років, скільки самій Сонячній системі.

Об’єкт NWA 11119, швидше за все, є уламком стародавньої протопланети, яка загинула, ледь сформувавшись. У його складі досить багато тридиміта — дуже рідкісного на Землі мінералу, що складається з оксиду кремнію. «Цей мінерал становить близько 30% маси метеорита. Раніше ми ніколи з таким не стикалися», — говорять вчені.

Стаття про дослідження метеорита опублікована в журналі Nature Communications. Дослідженням «космічного гостя» займалися фахівці з Університету Нью-Мексико. Вони сподіваються, що NWA 11119 допоможе пролити світло на процес формування планет в перші роки існування Сонячної системи.

«Зараз ми бачимо повністю сформовані планети, комети і астероїди. Але ж цікаво дізнатися — як вони формувалися, як росли? — говорить Карл Ейджі, один з авторів дослідження. — Це (NWA 11119 — Ред.) відсутня частина головоломки, яка допоможе зрозуміти весь процес. Ми бачимо, що вулканічні процеси працювали немов доменні печі, переплавляючи породу і формуючи тверді тіла. Так формувалися всі планети».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button