Всесвіт

Недалеко від Землі знайшли наймолодшу екзопланету: вчені чекають підтвердження від “Вебба” (фото)

Газ знайшли близько молодої зірки AS 209. Результати дослідження опубліковані в The Astrophysical Journal Letters.

Вчені вперше виявили газ в навколопланетному диску. Дані говорять про те, що в системі молодої зірки AS 209 може перебувати дуже молода планета з масою Юпітера. Для спостережень вони використовували Атакамську велику міліметрову/субміліметрову решітку (ALMA). У дослідженні брали участь астрономи з Національної радіоастрономічної обсерваторії США (NRAO).

Автори та права: ALMA (ESO / NAOJ/NRAO), А. Сьєрра (університет Чилі)

Зірка AS 209 знаходиться дуже близько до нас — приблизно в 395 світлових роках від Землі в сузір’ї Змієносця. В ході спостережень вчені помітили згусток світла, який оточував зірку. Так вони виявили навколопланетний диск, який оточує потенційну планету з масою Юпітера.

Передбачається, що екзопланета знаходиться на відстані понад 200 астрономічних одиниць, або 30,5 млрд км від зірки-господаря. Такі дані не вкладаються в загальноприйняті теорії формування планет. І, якщо передбачуваний вік зірки-господаря всього в 1,6 млн років вірний, то екзопланета з масою Юпітера може бути однією з наймолодших з коли-небудь виявлених.

Праворуч – каплеподібне випромінювання світла, які виходять з порожніх проміжків у високоструктурованому семикільцевому диску — зліва. Автори та права: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO), Дж. Бей (Університет Флориди)

Необхідні подальші дослідження, і вчені сподіваються, що майбутні спостереження за допомогою космічного телескопа «Джеймса Вебба» підтвердять їх розрахунки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments