Наука

Вчені знайшли новий спосіб відновлення шкіри

Вчені Манчестерського університету відкрили новий спосіб відновлення шкіри.

Дослідницька група, яка фінансується Радою медичних досліджень та Фондом Хельмута Хортена, в новій роботі показала процес, при якому певні частини ДНК сприяють кращому поділу клітин шкіри людини. Інакше кажучи, білки, що зв’язують ДНК, змогли посилити природний процес ділення клітин шкіри.

У нормальних умовах кожна четверта клітина, що вийшла з внутрішнього шару шкіри, ділиться. Однак у новій роботі команда збільшила цей показник на 20-25%. Це сталося завдяки важкодобуваним молекулам, які зараз використовуються для поліпшення регенерації шкіри, суглобів та інших органів.

Вчені використовували сульфарафан-з’єднання, що міститься в броколі і брюссельській капусті. Сульфорафан активує зв’язування факторів транскрипції з певними ділянками ДНК, які контролюють поділ клітин і є одним з ряду сполук, які можуть працювати таким чином.

“Ми знаємо, що шкіра іноді не може ефективно відновлювати себе, але ендогенний механізм, який ми виявили, використовує власні процеси організму, щоб викликати ділення клітин в шкірі”, – твердить Світлана Курінна, доктор, яка очолювала дослідження.

Один з виявлених транскрипційних факторів є головним регулятором ДНК в клітинах шкіри. Кінцева мета нової роботи – поліпшити регенерацію функціональної шкіри й, можливо, інших органів з аналогічним ендогенним механізмом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button