Наука

Вчені знайшли новий засіб боротьби з вірусами

Ліки на основі цукру можуть допомогти лікарям у боротьбі з вірусними інфекціями – від грипу і лихоманки Ебола до коронавіруса нового типу. Як повідомив Женевський університет, його фахівці разом із британськими колегами “модифікували молекули цукру, що дозволяє руйнувати за допомогою простого контакту численні віруси, і зокрема, ті, які викликають респіраторні і герпетичні інфекції”. Про свої дослідження вчені розповіли в журналі Science Advances.

Університет нагадує на своєму сайті, що зараз є субстанції, які вбивають віруси при прямому контакті, зокрема, хлорка. Однак ці речовини дуже токсичні для людини. Що ж стосується медичних препаратів, то сучасні противірусні ліки “в основному впливають на вірус, перешкоджаючи його зростанню, але не знищуючи”. Крім того, вони не завжди надійні, оскільки віруси можуть мутувати і набувати стійкість до лікування”.

“Щоб обійти ці дві перешкоди і мати можливість ефективно боротися з вірусними інфекціями, ми придумали зовсім інший кут атаки”, – заявила журналістам один з керівників програми досліджень, професор Женевського університету Кароліна Таппарель Вю.
Мова йде про застосування проти вірусів циклодекстринів – вуглеводів, які є похідними від глюкози. Вони не провокують посилення стійкості у вірусів і не є токсичними. Їх молекули руйнують оболонку вірусу при контакті, позбавляючи його можливості заражати організм. Будучи дуже стабільними циклодекстрини можуть застосовуватися у вигляді крему, гелю або спрею для носа.

Як підкреслюють автори дослідження, “розробка нових антивірусних препаратів являє собою виключно важливу задачу, перш за все, для того, щоб боротися з найбільш небезпечними вірусами або новими вірусами, проти яких не існує ніякого засобу”. На думку вчених, “якщо вдасться перейти до конкретного застосування” ліки на основі циклодекстрину, то це матиме глобальне значення. Зокрема, такий засіб може допомогти у протидії коронавірусу нового типу, виявленого нещодавно в Китаї.

Натхнення: advances.sciencemag.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button