Наука

Вчені знайшли нове джерело їжі

Дослідники з Фінського інституту природних ресурсів запропонували незвичний спосіб боротьби з голодом на Землі. На тлі нестачі продуктів харчування вони запропонували використовувати в якості джерела їжі тирсу, величезні обсяги яких в даний час йдуть як відходи деревообробки на лісопилках.


До 2050 року кількість жителів Землі, які постійно недоїдають і голодують зросте приблизно на два мільярда у порівнянні з сьогоднішнім днем. Нестача продуктів харчування буде зростати у зв’язку зі зменшенням кількості орних земель — до середини нинішнього століття на кожного жителя планети припадатиме всього 600 квадратних метрів ріллі.

У той же час фінські лісопилки щорічно виробляють близько 3,3 мільйона кубометрів тирси. Більша їх частина використовується для виробництва целюлози і вироблення електроенергії, однак значна частина накопичується у вигляді відходів і просто згниває.

Ці дві, здавалося б, несумісні проблеми вирішили об’єднати фінські дослідники. Група вчених під керівництвом Рісто Корпінена з Фінського інституту природних ресурсів розробила проект під назвою MonoCell по виробництву високоякісного одноклітинного білка з тирси. Вчені стверджують, що цей білок можна ефективно використовувати, зокрема, в якості корму для риби в промислових масштабах, наголошується на офіційному сайті Фінського інституту природних ресурсів.

Рісто Корпінен підкреслює, що незабаром використання дикої риби та сої, які є основним джерелом корму в сучасних рибницьких господарствах, стане невиправданим. У першому випадку це призводить до знищення світових запасів риби, у другому — до вирубування лісів, оскільки для вирощування сої потрібна велика кількість орних земель. Між тим, вважає вчений, їх можна використовувати з більшою користю — для вирощування продуктів харчування для людей, а не для риб’ячого корму.

«Ми могли б робити те ж саме, використовуючи картопляний або кукурудзяний крохмаль, але з його допомогою також можна нагодувати людей. У США виробляють біоетанол з крохмалю, хоча у світі живе багато людей, які страждають від голоду. Це суперечить моїм моральним принципам — використовувати їжу у виробництві палива», — зазначає Рісто Корпінен.

Між тим, в рамках проекту MonoCell вже проведені перші експерименти. Виробництво білка з тирси — складний процес, що складається з декількох етапів. При цьому Рісто Корпінен переконаний, що виробництво білка за розробленою ними технологією можна налагодити безпосередньо на целюлозно-паперових фабриках, що дасть їм додатковий дохід і дозволить заощадити на логістиці і електроенергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button